• pro všechny
  • 90 minut
  • 150 Kč / žák

Zima na staré Šumavě

Chcete se dozvědět více o tom, jak naši předkové prožívali tuhé šumavské zimy před sto lety? Program pro školy, jenž zahrnuje prohlídku a fotografování v ateliéru před původním zimním pozadím, doplní promítání zasněžených snímků od Josefa a Františka Seidela.

FOTOGRAFOVÁNÍ | PROMÍTÁNÍ | PROHLÍDKA

Listopad–únor, úterý–pátek 9–12 a 13–15 hod.

Chcete si připomenout staré zimy, kdy bývaly cesty ještě plné sněhu a nejlepším dopravním prostředkem byly sáňky a lyže? Chcete se dozvědět něco více o počátcích zimních sportů na Šumavě? Věděli jste, že se dříve místo lyží používaly dřeváky? Znáte šumavský zimní zvyk pohřbívání na umrlčích prknech? Chcete vidět, jak se děti učily bruslit a jak se v zimě dostávaly závějemi sněhu do školy? Pak zavítejte do Musea Fotoateliér Seidel.

V případě početných školních tříd na fotografování vlastní pletené svetry, kulichy, palčáky, šály aj. „dobové“ zimní ošacení výhodou!

Program je vhodný pro žáky základních škol i studenty víceletých gymnázií – bude přizpůsoben „na míru“ věku žáků.

Délka akce: 1 hod. 30 minut

Vstupné: 150 Kč / žák, pedagogický doprovod zdarma (cena zahrnuje i tisk fotografie 13 x 18 cm pro každého žáka, pedagogický doprovod obdrží foto zdarma)

Možnost přiobjednat skupinové foto třídy ve větším formátu:
A4... 100 Kč/ks
A3... 150 Kč/ks
(není zahrnuto v ceně vstupného)

Tento projekt je podpořen Jihočeským krajem.

Jihočeský kraj

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: