• pro všechny třídy
  • 90 minut
  • 150 Kč / žák

Jak se fotografovalo před sto lety

Interaktivní prohlídka muzea - celoroční program: skupinové fotografování třídy, prohlídka muzea a práce v temné komoře nebo psaní pohlednic

Jak se fotografovalo před sto lety - školní program pro všechny třídy (i v AJ a NJ), Museum Fotoatelier Seidel Český Krumlov

Popis a průběh projektu

Návštěvníci poznají jedinečný a více než stoletý fotografický ateliér, uvidí film o životě a díle rodiny Seidelovy, zjistí, že 3D technologii znali lidé už před 100 lety.

Děti poznají práci v temné komoře a samy si vyzkouší, jak se dříve vyvolávaly fotografie „mokrou cestou“ – vyrobí si vlastní fotogram nebo nazvětšují negativ, či případně napíšou pohlednici z Krumlova „postaru“ – tuší a redisperem.

Každý si odnese na památku fotografii třídy ve formátu 13 x 18 cm a fotogram nebo pohlednici do skupinky.

Interaktivní prohlídka muzea - nabízíme celoročně pro všechny třídy, dle aktuální dostupnosti i v angličtině a němčině.

Cena 150 Kč/žák, jeden doprovod na skupinu zdarma.


 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: