Prodejní galerie

Prodejní galerie

Nejkrásnější snímky legendárního šumavského fotografa můžete mít i u vás doma. Nechte se okouzlit historickými fotografiemi romantického Českého Krumlova či staré Šumavy z fotobanky Musea Fotoateliér Seidel.

Inspirovat se můžete v galerii níže či si najít své oblíbené místo na fotobanka.seidel.cz nebo Vám s výběrem poradíme osobně. Fotografie vám rádi vytiskneme a zarámujeme, ceník fotoprací naleznete níže.

Nestandardní formáty a velikosti řešíme individuální nabídkou.

Fotografie si můžete objednat pomocí odkazu v popisku snímku anebo na e-mailu info@seidel.cz. Napište prosím číslo fotografie nebo zdroj, formát (13x18 cm, A4 nebo A3) a typ fotopapíru (lesklý či pololesklý), případně požadavky na paspartování či rámování (viz ceník).

Český Krumlov

Český Krumlov okouzluje lidi už po celá staletí. Pověsit si jej na stěnu můžete takový, jak jej zachytil Josef Seidel a jeho syn František ve své době.

Šumava

Do nekonečna se ubírající hory a lesy, protkané sem tam divokým potokem a osázené vesničkami obklopenými poli a lukami… V takové podobě učarovala nekorunovanému králi šumavské fotografie Josefu Seidelovi šumavská pahorkatina. Nechte na sebe i Vy dýchnout poetiku nezkrocené přírody i malebných městeček.

Josef Seidel se narodil v německé rodině brusiče skla v obci Líska. Své fotografické zkušenosti získal při vandrování po Čechách, Moravě, Slezsku, Uhrách, Sedmihradsku a Rakousích. Později získal i vzdělání v oboru fotografie formálně na akademii v Mnichově. V roce 1886 nastoupil jako fotograf do ateliéru po zemřelém Gotthardu Zimmerovi v Českém Krumlově a později se stal jeho novým majitelem. V roce 1905 na místě starého dřevěného ateliéru postavil nový dům pro moderní fotografický provoz, v jehož fotoateliéru zachytil na tisíce lidí z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Od roku 1888 vášnivě fotografoval krajinu i obyvatele Šumavy. Za svými snímky vyrážel na lyžích, na kole, později i na motocyklu Laurin & Klement a vytvořil tak jedinečnou fotografickou kroniku česko-německo-rakouského pomezí konce 19. až 30. let 20. století.

Ceník tisku a rámů 

Tisk 13×18 cm z fotobanky200 Kč
Tisk A4 z fotobanky250 Kč
Tisk A3 z fotobanky350 Kč
Pasparta pro foto A3260 Kč
Pasparta s oválným výřezem pro foto A4250 Kč
Pasparta s oválným výřezem pro foto A3350 Kč
Rám pro foto 13×18 cm, kořenicový nebo černý, foto nalepené na kartonu550 Kč
Rám pro foto A4, kořenicový nebo černý, foto v paspartě630 Kč
Rám pro foto A4, kořenicový nebo černý, foto v paspartě s oválným výřezem700 Kč
Rám pro foto A3, kořenicový nebo černý, foto v paspartě800 Kč
Rám pro foto A3, kořenicový nebo černý, foto v paspartě s oválným výřezem900 Kč
Duo rám pro dvě fotografie cca 13×18 cm, kořenicový nebo černý, 2 fotografie v jedné paspartě630 Kč
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: