Boleticko - krajina zapomenuté Šumavy

Novinka z edice Seidelova Šumava je tentokráte věnována Boleticku. Základem knihy jsou opět dobové fotografie z Fotoateliéru Seidel, jehož rozsáhlý a pečlivě vedený archiv je evropským unikátem.

9. 9. 2022 | Aktuality

O knize

Po Lipensku, zimní Šumavě a Českém Krumlově přišlo nyní na řadu blízké Boleticko, které je až na výjimky běžně nepřístupnou krajinou. Díky nové knize ji můžete objevovat tak, jak vypadala před 100 lety.

Edice knih Seidelova Šumava - Museum Fotoateliér Seidel

Na starých fotografiích je zachycena podoba kraje pod Knížecím stolcem „zrcadlícím se“ v největším šumavském rybníku Olšina. Kraje, z něhož v minulosti hlásaly víru slavné kostely, kde se potkávala boží muka s vojenskými bunkry, Češi s Němci a s poválečnými dosídlenci. „V tomto podivuhodném území mezi Lipnem, Krumlovem a Prachaticemi zní ozvěna Švejkovy věty: ‚Co blázníte, dyť jsou tady lidi!‘ Byla pronesena tam, odkud se život skutečných obyvatel krátce předtím vytratil…“ píše v předmluvě Jindřich Špinar. Autorský tým doplňuje Zdena Mrázková a Petr Hudičák. Dobové snímky jsou doplněny současnými fotografiemi především od Kláry a Libora Sváčkových.

Součástí textů jsou vyprávění zdejších obyvatel, pamětníků, citace z německé literatury apod. Kniha provází nejen zaniklými obcemi a nepřístupnými lokalitami ukrytými za závorou vojenského újezdu, ale i širším okolím. Čtenáře zavede například i do blízkých Hořic, Slavkova, Kájova, Chvalšin, do Hodňova či na oblíbenou Olšinu.

Prodej a distribuce

Knihu mohou zájemci zakoupit přímo v Museu Fotoateliér Seidel, v Infocentru Český Krumlov a ve vybraných knihkupectvích a informačních centrech nebo si vyplnit objednávkový formulář a nechat si zaslat publikaci na dobírku. 

Doporučená maloobchodní cena: 660 Kč vč. DPH

Při nákupu v Museu Fotoateliér Seidel nebo v Infocentru v Českém Krumlově je cena 590 Kč.

V případě zakoupení 2 či více publikací z edice Seidelova Šumava (Lipno – krajina pod hladinou nebo Šumava – krajina pod sněhem, Krumlov – město pod věží či 2 x Boleticko) – cena 500 Kč vč. DPH za 1 ks.

Sleva platí pouze při objednávce z rezervačního formuláře (v poznámce uveďte chci slevu) a na pokladně Musea Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. 

O vydání knihy se zasloužili

Vydal: Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r. o. – Museum Fotoateliér Seidel
Autoři: Jindřich Špinar, Zdena Mrázková, Petr Hudičák
Fotografie, není-li uvedeno jinak, poskytlo Museum Fotoateliér Seidel, Linecká 272, 381 01 Český Krumlov, fotobanka.seidel.cz
Obálka, grafická úprava, sazba a zlom: Grafické studio a nakladatelství Tomáš Halama, www.nakladatelstvihalama.cz
Digitální restaurování fotografií: Klára Sváčková, Tomáš Halama
Současné snímky: Libor Sváček, Klára Sváčková 2020–2021

Kniha vznikla za finanční podpory následujících obcí, institucí a firem:

Sponzoři knihy Boleticko - krajina zapomenuté Šumavy

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: