• dobrovolné
  • 60 min.

Železnorudsko a vodopády

Fotografií vodopádů se v Seidelově archivu nenachází mnoho, o to výjimečnější tyto motivy ovšem jsou.

14. 11. 2023 | Program

Úterý 14. listopadu 2023, 18.00 hod.

Na Šumavě vytváří potoky a malé říčky drobné i větší vodopády. Nejznámější vodopád Bílá strž nedaleko cest k vrcholům Ostrého je nejnavštěvovanější na české straně. Ač se to nezdá, není jediným, jen se k nim moc nesmí, řada vodopádů je však na bavorské straně.

Voda padá prudce dolů na mnoha vodních tocích, ty ale turistický význam mnohdy nemají. Tím méně lákaly některého ze Seidelů k fotografování. Je zajímavé, že se často spokojili s jedním snímkem a po další desítky let už žádnou fotografii nepřipravili. U těch z bavorské strany se nedivíme – Seidelovi ztratili odběratele z Bavorska a v Čechách se snímky dostatečnému zájmu netěšily.

Přijďte se podívat na ty, které se v archivu dochovaly. Při promítání zavítáme do obou Železných Rud a také do Hamrů. Zvláště, když se tudy chodilo a chodí k Bílé strži.

Přednáší Ing. Petr Hudičák

Vstupné dobrovolné.

Další přednáška:

9. 1. 2024 – 18.00 hod. na téma: Museum Fotoateliér Seidel v roce 2005

Rezervace termínů 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: