Staronové pozadí s výhledem na Krumlov

Fundus muzea se díky podpoře Jihočeského kraje rozrostl o kopii historického pozadí a kopie dobových kostýmů.

17. 10. 2023 | Aktuality

Museum Fotoateliér Seidel rozšířil možnosti ateliérového fotografování o nové pozadí starého motivu. Namalováno bylo podle historických snímků a Seidelova negativu, dle kterého byl originál malován ateliérem Pfister & Maier se sídlem ve švýcarském městečku Richterswil. Iluzivní architektura s motivem rokokové fontány a květinové výzdoby rámovala výhled na město dle přání fotoateliéru, Josef Seidel tedy samozřejmě dodal jako vzor výhled na Český Krumlov, a to na 3. meandr Vltavy a kostel sv. Víta.

Návštěvníci muzea a především školní skupiny mají možnost při fotografování využít rozšířenou nabídku kostýmů, které byly nově zhotovené rovněž s podporou kraje.

Vyrobeno s přispěním Jč. kraje ve formě Dotačního programu 1. ÚPRAVY V EXPOZICÍCH 2023 s názvem: Rozšíření vybavení expozice v Museu Fotoateliér Seidel – 15 let od otevření muzea.

Logo Jihočeský kraj, zdroj: logo

Staronové pozadí 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: