• dobrovolné
  • 60 min.

Předválečné zimní putování Františka Seidela Šumavou

Zima nebyla pro Františka Seidela obdobím spánku, v ateliéru se fotografovalo i o svátcích takřka denně. Od mládí měl rád zimní sporty a velmi litoval, když nebyl sníh a nemohl jezdit na lyžích.

Úterý 12. března 2024, 18.00 hod.

Fotoateliér a jeho vydavatelství pohlednic potřebovali nové a nové fotografie, zimu nevyjímaje. Poslední předválečný rok se F. Seidel vydal, nejspíše s firemní Tatrou 57, na jízdu po Šumavě a podle číslování negativů můžeme i rozpoznat směr jízdy. Při promítání fotografií se projedeme okolím Kvildy s Bučinou, kde kromě jiného obdivoval novostavbu Pešlovy chaty a potkal zde třeba také již ikonický pár tažných volů ve sněžném příkopu.

Buchwald, 103_23_01_01_01_026_00_S6_0002

Tatra sice na vrchol Plechého ani na Smrčinu nevyjela, fotografa tam ale i s vybavením vynesly lyže, snad se ohřál i na chatě u Plešného jezera. Tatra se však jistě dostala k železnorudskému hotelu Hrnčíř a možná poslední zastávkou tohoto zimního výletu byla Františkovi chata na Kubově Huti. Jestli také někdo od Seidelů dorazil na Březník se dovíte při promítání.

Přednáší Ing. Petr Hudičák

Vstupné dobrovolné.

Další přednáška:

14. 5. 2024 – 18.00 hod. na téma: Pohlednice ze sbírky Petra Hudičáka

Zimní Šumava, přednáška, zdroj: DTB, foto: Seidel
  • 30 os.
  • dobrovolné
  • CZ
12. 3. 2024 | Předválečné zimní putování Františka Seidela Šumavou

Přednáška s promítáním zimních fotografií Šumavy.

Objednat

Rezervace termínů 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: