Přednáška: Továrny na pohlednicích Fotoateliéru Seidel

Březnová přednáška se bude věnovat továrnám a dílnám, jako i jejich pracovníkům a majitelům na dobových pohlednicích Josefa a Františka Seidela.

23. 2. 2023 | Program

Úterý 14. března 2023, 18.00 hod.

Josef Seidel je v povědomí milovníků staré Šumavy znám jako fotograf a autor desítek tisíc snímků. Jako politika jej zná málokdo, ještě méně je znám jako opravdový bojovník za sociální výhody pro všechny. V době jeho mládí mělo mnoho lidí starosti, zda se nají do syta, natož aby měli příjemné bydlení, práci neměl zajištěnu každý, kdo chtěl pracovat.

Téma továren, výrobních závodů, dílen a pracovníků v nich nebylo Josefu Seidelovi cizí a mezi zákazníky měl také celou řadu těch, kteří práci dávali lidem v širokém okolí.

Uvnitř dílen a provozů továren se dalo fotografovat jen velmi obtížně, zaměstnance při práci ve výrobě bylo možné dokumentovat lépe až později v éře Josefova syna Františka. Promítat budeme interiéry továren, uvidíme majitele firem i jejich zaměstnance. Fotoateliéru Seidel se podařilo nasnímat svými fotoaparáty také výrobky na výstavách a někteří majitelé firem si nechali své zboží vyfotografovat Seideli pro své reklamní materiály a nabídkové katalogy. Nejčastější a nejznámější výrobky na Šumavě jsou ze skla a dřeva a rozhodně nebudou chybět.

Vstupné dobrovolné, rezervace míst nutná.

Předpokládaná doba trvání: 60 minut

Přednáší Ing. Petr Hudičák

Místo: Museum Fotoateliér Seidel, Lincecká 272

 

Další přednáška:

9. 5. 2023 – 18.00 hod. na téma: Jak se spalo. O bydlení na fotografiích Seidel.

Přednášky  Musea Fotoateliér Seidel se konají vždy ve druhé úterý lichého měsíce v kalendářním roce od 18.00.

Továrna Větřní, zdroj: dtb, foto: MFS
  • 30 os.
  • dobrovolné
  • 60 min.
  • cz
14. 3. 2023 | Přednáška: Továrny na pohlednicích

Josef Seidel je v povědomí milovníků staré Šumavy znám jako fotograf a autor desítek tisíc snímků a téma továren, výrobních závodů, dílen a pracovníků v nich nebylo Josefu Seidelovi cizí. Mezi zákazníky měl také celou řadu těch, kteří práci dávali lidem v širokém okolí. Promítat budeme interiéry některých továren, uvidíme majitele firem a jejich zaměstnance.

Rezervace termínů 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: