Šumavské kostely na fotografiích firmy Seidel

Přednáška v rámci Dnů evropského dědictví

12. 9. 2023 | Program

úterý 12. září 2023, 18.00 hod.

Kostely zdobí šumavskou krajinu po mnohá století, měnily se a některé již nestojí. Jsou orientačním i poznávacím znakem obce, v níž se nacházejí. Samozřejmě budou při přednášce promítány i snímků kostelů, z nichž bude složen nový kalendář Musea Fotoateliér Seidel na rok 2024. Ten ukáže snímky kostelů a kaplí od Křížové hory nad Krumlovem po nezaměnitelný kostel v centru Železné Rudy. Seidelům se v průběhu mnoha desetiletí trvání úspěšného fotoateliéru podařilo zachytit na snímcích stavby i opravy řady kostelů. K jejich známým a méně vídaným snímkům se díky fotobance v Museu Fotoateliér Seidel vrátíme.

Přednáší kurátor muzea Ing. Petr Hudičák

Rezervace nutná online, na tel. 736 503 871 či e-mailem info@seidel.cz.

Místo: Museum Fotoateliér Seidel, Linecká 272, Č. Krumlov

Vstupné dobrovolné.

Kájov, kostel, přednáška, Gojau, zdroj: DTB, foto: Seidel
  • 30 os.
  • dobrovolné
  • CZ
12. 9. 2023 | Přednáška: Šumavské kostely na fotografiích firmy Seidel

Při promítání budou představeny také fotografie z nového kalendáře Musea Fotoateliér Seidel na rok 2024, který ukáže snímky kostelů a kaplí.

Objednat

Rezervace termínů 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: