Přednáška: Rozhledy a rozhledny

V první lednové přednášce se podíváme na rozhledy a rozhledny z nejnovějšího kalendáře Musea Fotoateliér Seidel. Třináct míst nám nemůže stačit, a proto je doplníme dalšími místy s velkým rozhledem zaznamenaným Josefem i Františkem Seidelem.

10. 1. 2023 | Program

úterý 10. ledna 2023

Turisty láká mnohé. Je to příroda a její rozmanité výtvory v podobě jeskyň, vodopádů, skalních útvarů, meandrů řek a třeba rozkvetlých luk s vzácnými rostlinami a živočichy. Ne každý je zdatný biolog, entomolog či geolog. Často se ti obyčejní návštěvníci rozmanitých krajů spokojí s výhledy do krajiny. To mají rádi i místní lidé, a tak pro sebe i ty cizí budovali, budují a budou stavět rozhledny. Místní znalci ani rozhledny nepotřebují a vystačí si s krásnými místy s výborným výhledem. První rozhlednou v našem kraji byla Josefova na Kleti postavená v roce 1825. Není snad obyvatele Českého Krumlova a Budějovic, který by na kamennou věž nevystoupal alespoň jednou.

Josef Seidel bral své syny na výlety, které se vždy ukázaly být pracovními. Kluci poznávali rozhledny i místa dalekého rozhledu pod dohledem otce. Brzy po kopcích chodili sami se stejně starými kamarády v oddíle Tažných ptáků. V jejich mládí, v první polovině 20. století, vyrostlo několik nových rozhleden, které doslova musely být vidět na pohlednicích.

Vstupné dobrovolné, rezervace míst na www.seidel.cz nebo na tel. 736 503 871.

Předpokládaná doba trvání: 60 minut

Přednáší Ing. Petr Hudičák

Další přednáška:

14. 3. 2023  – 18.00 hod. na téma:

Továrny na pohlednicích Fotoateliéru Seidel

 

Přednášky v Museu Fotoateliér Seidel se konají vždy ve druhé úterý lichého měsíce v kalendářním roce od 19.00 v Centru česko-rakousko-německého porozumění. Adresa Musea Fotoateliér Seidel, Linecká 272,  381 01 Český Krumlov

Kalendář - srpen, zdroj: DTB, foto: Seidel
  • 40 os.
  • dobrovolné
  • 60 min.
  • cz
10. 1. 2023 | Přednáška: Rozhledy a rozhledny

První přednáška roku 2023 představí snímky nejen z kalendáře Musea Fotoateliér Seidel s tématem rozhledy a rozhledny.

Rezervace termínů 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: