Pohlednice ze sbírky Petra Hudičáka

Prohlédněte si spolu s kurátorem Musea Fotoateliér Seidel Petrem Hudičákem pohlednice, které se mu podařilo za léta nastřádat.

Úterý 14. května 2024, 18.00 hod. 

Na začátku každé sbírky je vždy první předmět. V případě Petra Hudičáka to byla pohlednice Hodňova, nalezená ve skládce komunálního podniku města Vimperk v roce 1984. Z hořícího odpadu se podařilo vytáhnout jen jednu. Další stovky pohlednic se do sbírky dostávaly už jinými cestami.

Příběhy dalších pohlednic již po tak dlouhé době splývají v jeden proud spojený se jménem Seidel. Jedním z důvodů, proč se věnovat právě tomuto jménu, byl původ firmy v Českém Krumlově. Dalším bylo, že Josef Seidel a později syn František pečlivě evidovali jednotlivé přírůstky své nabídky, čímž pomohli všem sběratelům v budoucnosti.

Sbírka rostla postupně s různou intenzitou pomocí příbuzných, přátel a také výměnou. Hlavním zdrojem byly vždy víkendové sběratelské burzy v „ROH“, dnešním kulturním domě Metropol v Českých Budějovicích.

Společně si prohlédneme část sbírky ze západočeské části Šumavy. Při digitalizaci byl zpracován rub i líc jednotlivých obrázkových karet, čehož si také všimneme. Sbírka je dnes součástí Musea Fotoateliér Seidel a lze si všechny pohlednice prohlédnout ve fotobance Seidel.

 

Vstupné dobrovolné, rezervace míst zde, popř. na tel. 736 503 871.

 

Předpokládaná doba trvání: 60 minut

Přednáší Ing. Petr Hudičák

 

Další přednáška:

9. 7. 2024  – 18.00 hod. na téma:

Sešit Františka Seidela – jedna z evidencí pohlednic firmy Seidel

Rezervace termínů 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: