Krumlov – město pod věží

Příběh o městě, jehož podobu sice zná celý svět, ale jehož příběh z doby před pouhými sty lety téměř zmizel z paměti...

6. 10. 2022 | Publikace

Třetí publikace z ediční řady Seidelova Šumava navazuje na dva úspěšné tituly: Lipno – krajina pod hladinou (2016) a Šumava – krajina pod sněhem (2017).

Na fotografiích z Fotoateliéru Seidel, ale i jiných autorů, je zachycena dávná podoba Českého Krumlova, jeho pitoreskních uliček i obyvatel v závěru 19. a v první polovině 20. století. Je to doba, kdy byl Krumlov „hlavním městem šumavské fotografie". Jeho podobu zachytili fotografičtí mistři Seidel, Wolf, Micko a jiní jako místo, kde se potkávali Češi s Němci, rakousko-uherské mocnářství s první republikou, nacismus s komunismem - starý řád s novým… Texty se propojují se snímky do vyprávění o městě, jehož podobu sice zná celý svět, ale jehož příběh z doby před pouhými sty lety téměř zmizel z paměti…

Knihu mohou zájemci zakoupit přímo v Museu Fotoateliér Seidel, v Infocentru Český Krumlov a ve vybraných knihkupectvích a informačních centrech nebo si vyplnit rezervační formulář a nechat si zaslat publikaci na dobírku.

Doporučená maloobchodní cena: 672 Kč vč. DPH

V případě zakoupení 2 či více publikací z edice Seidelova Šumava (Lipno – krajina pod hladinou nebo Šumava – krajina pod sněhem) – cena 500 Kč vč. DPH za 1 ks.


Sleva platí pouze při objednávce z rezervačního formuláře (v poznámce uveďte chci slevu) a na pokladně Musea Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: