11. 11. 2014 v 19.00 - přednáška: První deník Františka Seidela

První deník Františka Seidela, Muzeum Fotoatelier Seidel, Český KrumlovZ obsahu :
Po vánočních svátcích roku 1917 napsal František Seidel první řádky svého deníku. Tehdy mu ještě nebylo 10 let a chodil do 4 třídy.
První slova jsou o dárcích, dále píše o návštěvách a dopisech odeslaných strýcům na frontu.  František nepíše deník každý den, zmiňuje se o svých nemocech, popisuje výlety do okolí Českého Krumlova. Poznámky v deníku jsou zdrojem informací o životě za války, o zážitcích malého kluka a o vývoji společnosti v prvních letech samostatného Československa. Ve svých zápiscích je stručný, jen v jedné větě popíše důležitou návštěvu svého otce u tehdejšího předsedy vlády dr. Kramáře. První deník ukončil František Seidel v roce 1922. Došel na konec sešitu…
Přednáška bude doplněna fotografiemi Českého Krumlova a okolí  z doby psaní právě tohoto deníku, které vytvořil otec Josef Seidel a také v deníku zmiňovaný ateliérový fotograf Karel Paleczek.

Fotografie připraví a promítat bude  Ing. Petr Hudičák, vedoucí projektu Museum Fotoateliér Seidel
Předpokládaná doba trvání 60 minut

Další přednáška :

13.1. 2015 v 19.00 hod. na téma :

10 krabiček z půdy II.

Přednáší Ing. Petr Hudičák Museum Fotoateliér Seidel)


Přednášky v Museu Fotoateliér Seidel se konají vždy ve druhé úterý lichého měsíce v kalendářním roce od 19.00 v Centru česko – rakousko – německého – porozumění.

Adresa Musea Fotoateliér Seidel:
Linecká 272,  381 01 Český Krumlov
www.seidel.cz
info@seidel.cz

> archiv