Vojáci US Army mezi negativy Fotoateliéru Seidel

9. května 2017 v 19.00 hod.

Přednáší Petr Hudičák, kurátor Musea Fotoateliér Seidel

Z obsahu:

Fotoateliér Seidel nebyl v letech 1938 – 1945 zavřený, stále se tu fotografovalo a spíš více než kdy předtím. František Seidel jako nespolehlivý občan okupační správy měl omezené možnosti samostatné práce. Provoz ateliéru řídil až po práci v zatím neznámé strojní dílně. 

Z let války se nezachoval skoro žádný reportážní snímek událostí ve městě Český Krumlov i v okolí. František Seidel nevynechal před rokem 1938 téměř žádnou slavnost a za válečná léta neznáme téměř nic. Stejně tak je tomu i v květnu 1945. Soudíme, že práce v továrně neumožňovala volný pohyb a tím fotografování událostí v pracovní době. Z pobytu americké armády známe několik snímků z Červeného Dvora a ty jsou zřejmě z dílny jiného fotografa. Přesto v archivu fotoateliéru nacházíme několik desítek zajímavých snímků amerických vojáků, kteří přinášejí do Českého Krumlova novinku portrétní fotografie. Úsměv. Do té doby se na fotografiích téměř nikdo nesměje. Při promítání si ukážeme příslušníky US Army, i další poválečné portréty v ateliéru. První květnové dny nám připomene několik fotografií amatérského fotografa pana Čermáka, který 8.5.1945 fotografoval atmosféru Krumlova mezi Špičákem a Domoradicemi.

Předpokládaná doba trvání 60 minut

Další přednáška:

Vltava na snímcích Fotoateliéru Seidel

11. července 2017 v 19.00 hod. 

 

Přednášky v Museu Fotoateliér Seidel se konají vždy ve druhé úterý lichého měsíce v kalendářním roce od 19.00 v Centru česko – rakousko –  německého porozumění. 

 

Adresa Musea Fotoateliér Seidel
Linecká 272, 381 01 Český Krumlov
www.seidel.cz info@seidel.cz

Aktuality můžete sledovat i na Facebooku Google+ a Instagramu

Budeme rádi za Vaše hodnocení na Tripadvisoru a DoMuzea