14. 3. 2017 v 19.00 - přednáška
František Seidel a jeho poslední fotografie
Českého Krumlova

František SeidelMuseum Fotoateliér Seidel zve na přednášku, která se koná v museu dne 14. 3. 2017 v 19.00 hod..

Z obsahu:

František Seidel skončil s fotografováním jako zaměstnanec komunálního podniku na konci šedesátých let. Nebyl to konec jeho fotografování. Našel si čas pro přátele i své stálé zákazníky. Ani město Český Krumlov a jeho vývoj mu nebylo lhostejné. V jeho archivu je možné vidět na stovkách svitků kinofilmu mnoho událostí v černobílém provedení. František Seidel fotografoval malé děti, celé rodiny při výročích i soukromých oslavách. Také vánoční stromečky s dárky se na snímcích objevují ve velké míře. Mnoho rodin si práci fotografa objednalo při posledním rozloučení se zesnulými. Vznikly tak doslova reportáže zachycující atmosféru pohřbů nejen v Českém Krumlově. 

K Seidelům přijížděla řada přátel z mládí i příbuzných. Jejich návštěvy a procházky po městě na snímcích v archivu nechybí. Opravdu poslední snímky byly barevné a pozitivy nechával František Seidel zvětšovat v zahraničí. Fotografie byly lepší a jejich barvy vydržely déle.

 

 

Přednáší  Petr Hudičák, kurátor Musea Fotoateliér Seidel

Předpokládaná doba trvání 60 minut

Další přednáška:

9.5.2017 v 19.00 hod. na téma: 

Vojáci US Army mezi negativy Fotoateliéru Seidel

 

Přednášky v Museu Fotoateliér Seidel se konají vždy ve druhé úterý lichého měsíce v kalendářním roce od 19.00 v Centru česko – rakousko – německého – porozumění. Adresa Musea Fotoateliér Seidel, Linecká 272,  381 01 Český Krumlov