Fotoateliér Seidel přivítal padesátou školní třídu dortem se svíčkami

Devatenáct školáků si dnes z výletu do Musea Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově odneslo nejen poznání, jak vypadaly a kolik práce daly historické fotografie, ale také několik mimořádných dárků a zážitků. Třída 7. A českobudějovické základní školy Pohůrecká totiž absolvovala jubilejní padesátou školní prohlídku tohoto unikátního muzea.

Fotoateliér Seidel přivítal padesátou školní třídu dortem se svíčkami, 14. dubna 2011

Ke správné oslavě patří fotografování u dortu. Na tomto hořelo dokonce padesát svíček. „Měli jsme štěstí, že jsme zrovna padesátá třída. Líbí se mi tady hlavně staré černobílé fotky a to, že jsme si mohli vyzkoušet výrobu fotografií. Focení mě baví, hlavně na dovolené s rodiči. Chtěl bych jim tohle muzeum taky ukázat,“ řekl Dominik Malý ze 7. A.

Interaktivní prohlídky s fotografováním a zábavnými úkoly pro základní a střední školy rozjelo Museum Fotoateliér Seidel letos v lednu. Jmenují se Jak se fotografovalo před 100 lety a je o ně velký zájem: Do března, kdy fungoval zkušební provoz s polovičními cenami, muzeum navštívilo celkem 1078 žáků a studentů. „Propojení výkladu s hrou, s možností vyzkoušet si i staré techniky a osobním příběhem rodiny slavných fotografů je užitečné. Dává šanci, že si děti z prohlídky mnohem víc zapamatují, protože jsou neustále ve střehu a dávají pozor,“ shrnula učitelka Petra Votrubová.

ZŠ Pohůrecká České Budějovice - 7. A během jubilejní padesáté interaktivní prohlídky Musea Fotoatelier Seidel 14.4.2011

Starosta Českého Krumlova Dalibor Carda předal třídě keramickou věž z dílny akademického sochaře Tomáše Prolla, která je symbolem Českého Krumlova. „Projekt interaktivních prohlídek v tomto muzeu se mi velice líbí. Především oceňuji, že se žáci v dnešní době digitální fotografie mohou seznámit s výrobou fotografie, jak probíhala na počátku dvacátého století,“ zdůraznil Carda. Jubilanti dostali také volné vstupenky do muzea pro rodiče či kamarády, poukaz na slevu ze vstupného 50% pro další třídu z této školy a společné černobílé foto v rámečku. Takovou fotografii si i v budoucnu odnese z muzea každá třída, která si jeho návštěvu vybere - třeba jako cíl školního výletu. Podrobnosti i možnost přihlásit se najdou zájemci na www.seidel.cz/skoly.

Školní prohlídky MFS jsou součástí projektu nazvaného Sláva nazdar výletu, který zve děti a mladé lidi k poznávání města UNESCO také třeba na kole, lodi či koloběžkách. Infocentrum školám nabízí čtyři varianty, jak si užít města proslaveného zápisem na seznam UNESCO a poznat v něm nejen památky, ale odvézt si také adrenalinové zážitky. „V tak široké míře Krumlov dosud nikdy školám nevycházel vstříc. Letos poprvé připravil cenově zvýhodněné programy nejen pro žáky a studenty, ale i zájmová sdružení, sportovní oddíly a další dětské a juniorské kolektivy. Jejich velkou výhodou je, že odpovědnost za žáky přebírají zkušení instruktoři, takže pedagogové si mohou výlet užít s jistotou, že na vodě či na kole nebudou mít starosti navíc,“ upřesnila Lenka Nováková z infocentra. Bližší informace jsou na www.ckrumlov.cz/skolnivylety.

Kontakty:


> archiv