FOTOATELIÉR SEIDEL - KALENDÁŘ S PŘÍBĚHEM
Lipno – krajina pod hladinou

Fotoateliér Seidel nabízí milovníkům starých fotografií nový kalendář na rok 2017. Snímky navazují na úspěšnou knihu Lipno – krajina pod hladinou. Kalendář na rok 2017 tentokrát zachycuje místa popisovaná v knize, ale na jiných fotografiích. Doplňuje tak knihu velkými snímky s mnoha detaily na běžné fotografii skrytých.

Kalendář Musea Fotoateliér Seidel na rok 2017, titulní strana Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017, leden Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2014, únor Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2014, březen Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017, duben Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017, květen Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017, červen Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017, červenec Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017, srpen Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017, září Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017, říjen Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017, listopad Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017, prosinec Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017Kalendář Musea Fotoatelier Seidel na rok 2017

Stavbou přehrady na horním toku Vltavy získal kraj mezi Lipnem nad Vltavou a Novou Pecí jiný význam. Z míst kudy líně teče Vltava v mnoha meandrech až k mohutnému spádu u Lipna nad Vltavou se postupně stala po téměř pětapadesáti letech legendární turistická centra. Všichni je znají. Rybaří, koupou se, plachtí i veslují v krytých zátokách i na rozsáhlých vodních plochách mezi břehy krytými krásnými lesy, nebo ověnčenými chatovými osadami i moderními hotely.

Ale co bylo pod hladinou ? To nám na svých snímcích přináší legendární fotograf Josef Seidel se svým synem. Z jejich bohatého archivu snímků, tak vznikl nový kalendář Fotoateliér Seidel na rok 2017.

Pro obálku kalendáře zachytil fotoaparát Josefa Seidela městys Frymburk ještě s loukami na březích řeky a Frýdavou. Kalendář nás po celý rok bude provázet proti vodě až na konec vzdutí vodní hladiny. Od Lipna nad Vltavou s nádražím na konci elektrické trati z Rybníku, přes osamělou Přední Výtoň se Svatým Tomášem vysoko nad klidně tekoucí řekou. Horní část náměstí ve Frymburku byla oblíbeným místem pro postavení stativu fotografy hned několikrát. V kalendáři je snímek s motocyklem u benzínové pumpy. Dolní Vltavicí projíždí od školy okolo kostela vůz tažený jen jedním koněm dolů k mostu přes řeku. Nový kostel v Černé spolu s mohutnými statky a pivovarem zdobí červnový list kalendáře. Těžba a zpracování grafitu proslavily Hůrku daleko od Šumavy. Z původní vesnice Hůrka zůstalo dnes na březích nad hladinou přehrady jen nemnoho domů. Výstavní město Horní Planá ještě nekončí na břehu s pláží a hotely. Ale má štěstí na rozdíl od Bližší Lhoty, ze které téměř nic nad hladinou nezůstalo. Kde je most, mlýn i nádraží? Vysoké stěny patrových statků v Perneku lemují silnici vzhůru do kopce. Lidé před domy ještě netuší, že přijde velký požár, který poškodí téměř všechny domy. Cestu rokem 1917 proti proudu řeky Vltavy uzavírá pohled na širokou krajinu pod Plechým a Smrčinou s Bělou a Novou Pecí.

Ponořte se na celý rok 2017 pod hladinu lipenského jezera a poznejte kraj klidné řeky s mosty, mlýny, rašelinou i šachtami grafitových dolů ve světle černobílé fotografie!

Kalendář s fotografiemi 24,5 x 39 cm je v prodeji v Infocentru Český Krumlov, v Museu Fotoateliér Seidel, knihkupectví Expedice (Horní ul.) a na dalších místech za 149,- Kč.

Objednávky na dobírku: prostřednictvím Objednávkového formuláře
Museum Fotoateliér Seidel, Linecká 272, 381 01 Český Krumlov, tel: 736 503 871, email: info@seidel.cz.

> archiv