Vltava na snímcích Fotoateliéru Seidel

11. července 2017 v 19.00

Boršov nad Vltavou

Přednáší Ing. Petr Hudičák, kurátor expozic a sbírek Musea Fotoateliér Seidel

Bez řeky Vltavy by nebylo Krumlova a nebylo by ani mnoho fotografií a pohlednic Fotoateliéru Seidel. Josef Seidel dokumentoval řeku a místa při Vltavě už od prvních vydávaných pohlednic na přelomu 19. a 20. století. Začátek nemůže být jinde než u pramenů Vltavy. Nezachycuje však pramen, ale přístřešek nedaleko pod Černou horou. Později se vrací a fotografuje nově upravené místo nedaleko cesty i nově postavenou chatu u pramenů Vltavy.

Teplá Vltava protéká Kvildou, Františkovem i dalšími obcemi až k Horní Vltavici. Lenora patří k hojně dokumentovaným obcím. I když se k Volarům řeka jen blíží, patří toto kouzelné město k nejčastěji vydávaným pohlednicím. Řeka v meandrech doteče až k místům vzdutí dnešní Lipenské přehrady. I tady vzniklo mnoho snímků z okolí toku Vltavy. Od jediné fotografie Lipna nad Vltavou s nádražím se dostaneme k bohatě fotografovaným místům od Loučovic přes Vyšší Brod k Rožmberku.

I dál otec i syn sbírali fotografie míst na řece až k domácímu Českému Krumlovu. Pohlednice vydané Fotoateliérem Seidel tu nekončí, ale pokračují přes Zlatou Korunu a Boršov k Českým Budějovicím. Posledním místem dokumentovaným Fotoateliérem Seidel na Vltavě je Hluboká se svým nádherným zámkem i městem.

Předpokládaná doba trvání 60 minut

Fotografie Josefa Seidela si můžete prohlédnout ve fotobance Musea Fotoateliér Seidel na http://fotobanka.seidel.cz

Další přednáška:

Šumava na fotografiích Milana Soukupa – Chicletse

12. 9. 2017 v 19.00

Přednášky v Museu Fotoateliér Seidel se konají vždy ve druhé úterý lichého měsíce v kalendářním roce od 19.00 v Centru česko - rakousko - německého - porozumění.

Adresa Musea Fotoateliér Seidel
Linecká 272, 381 01 Český Krumlov
www.seidel.cz
info@seidel.cz

Činnost musea můžete sledovat i na Facebooku a Google+