Seidelův vlak

Mimořádná jízda Českých drah

3. října 2020 od 7:35 do 17:00

Seidelův_vlak

Mimořádným vlakem si připomínáme události z let 1938–1945, kdy se oblast Lenory a Soumarského mostu zapsala do dějin Šumavy. K této oblasti patří i velmi dlouhá obec Dobrá na Šumavě.

Vlak odjede z Českých Budějovic v 7.35 hod. Možnost nástupu do vlaku je i v Číčenicích (8.04 hod.) a v Prachaticích (9.06 hod.).

Návrat zpět do Českých Budějovic je v 18.22 hod. (Prachatice 16.28 hod., Číčenice 17.31 hod.).

Z důvodu výluky nemůže vlak jet přes Český Krumlov, proto krumlovští musí přijet do Českých Budějovic. Bezplatné parkování možné na parkovišti ČD v Č. Budějovicích (za železniční poliklinikou).

Čeká na Vás krátké povídání o Volarech na tamní železniční stanici a poté zajímavý program na Soumarském Mostě, kde se budeme věnovat československému pohraničnímu opevnění. Těšit se můžete na přednášku Ing. Jana Lakosila, autor mnoha knih na toto téma, prohlídku bunkrů, tzv. ŘOPíků a návštěvu muzea pohraničního opevnění s mnoha zajímavými exponáty za přítomnosti jeho zakladatele p. Němečka.

 

Poté budete mít možnost vybrat si ze dvou možností:


a.        Pro zdatnější pěší přechod na Dobrou (cca 2,2 km) s představením fotografií Dobré a jejích obyvatel. Tato skupina by měla mít svačinu s sebou (a turistickou obuv). Nazpět půjdeme okolo Teplé Vltavy přes rašelinná luka až na lesní železniční přejezd, kde nastoupíme zpět do Seidelovského vlaku (cca 3 km). Trasa vede po značených turistických stezkách.

b.        Pro ty, kteří nebudou chtít na pěší vycházku do Dobré, bude zajištěna možnost využít služeb restaurace U Maxů na Soumarském Mostě, známé ze slavné Seidelovy fotografie.  Je nutné si objednat předem ze dvou menu (guláš a kuřecí řízek). Po obědě si nasednou do připraveného vlaku a pojedou vstříc setkání s pěší skupinou, popř. ještě mohou využít případný volný čas na individuální krátkou vycházku do přilehlého Soumarského rašeliniště (naučná stezka).

Jízdné je 350 Kč bez ohledu na nástupní stanici a zahrnuje cestu tam i zpět, ranní občerstvení do vlaku a příspěvek muzeu opevnění. Oběd na Soumarském Mostě si hradí účastníci sami.

Děti do 6 let bez nároku na místo budou přepraveny zdarma.

Rezervace místa je žádoucí. Při rezervaci, prosíme, sdělte, zda budete ve skupině, která půjde do restaurace na oběd a jaké menu si zvolíte. Cestující bez rezervace budu moci nastoupit do Seidelovského vlaku v případě volných míst, přičemž oběd nebude zaručen.

Rezervujte prosíme u Českých drah, Pavel Kosmata, mailem: kosmata@gr.cd.cz popř. telefonicky na čísle 602 123 108.

https://www.cd.cz/vlakem-na-vylet/vylet/ceske-budejovicesoumarsky-most/seidelovskym-vlakem-na-vylet-do-minulosti/16257