Povídání o Schwarzenberském plavebním kanále

Prohlídky za úplňku: 12. 7. 2019 od 20:00

Schwarzenberský plavební kanálOd 19:00 a 20:00 komentovaná prohlídka Musea Fotoateliér Seidel za úplňku s následným vyprávěním a promítáním snímků o Schwarzenberském plavebním kanálu. V případě pěkného počasí promítání na zahradě muzea od 21.00 hod. 

Přednášející: Hynek Hladík, plavební ředitel Schwarzenberského plavebního kanálu, Petr Hudičák, kurátor Musea Fotoateliér Seidel

Vstupné na prohlídku muzea od 19:00 a 20.00 hod: plné: 120,- Kč, snížené 80,- Kč

Vstupné na přednášku od 21.00 hod: plné: 50,- Kč, snížené: 30,- Kč

Rezervace míst: www.seidel.cz, info@seidel.cz nebo na tel. 736 503 871. 


Když v 18. století přesvědčil Jan Rosenauer knížete Schwarzenberga o výhodnosti stavby plavebního kanálu a využití bohatství dřeva v dosud nepřístupných oblastech Šumavy, nemohl tušit, za jak významný technický projekt bude i ve 21. století považován. Někdo se po cestě okolo kanálu projde, jiný projede na kole. Další za volantem nákladních aut odváží tuny dřeva a jiní se přijdou podívat na um, šikovnost a představivost autora nápadu spojit vody patřící Vltavě a Dunaji do jednoho desítky kilometrů dlouhého unikátního díla. Před dvaceti lety byl jmenován ředitelem plavebního kanálu Ing. Hynek Hladík, který ,,hlídá“ kanál a dává mu naději pro další život. Není většího znalce plavení dřeva na Šumavě, odborníka, který zná plavení po říčkách, řekách a umělých kanálech po celém světě, než nedávného jubilanta Ing. Hladíka. On sám je zároveň velmi dobrým znalcem díla Josefa Seidela, který práci okolo kanálu dokumentoval již před rokem 1900 na jedněch ze svých neslavnějších fotografiích. Přijďte se podívat na večerně noční promítání fotografií a povídání o kanále  - v případě hezkého počasí do zahrady Musea Fotoateliér Seidel.

Prohlídka za úplňku 2019

Prohlídka za úplňku 2019

Přednáška za úplňku 2019

Přednáška za úplňku 2019