ŠKOLNÍ PROGRAM Musea Fotoateliér Seidel

Nové programy musea v souladu se školní výukou

školní programMuseum Fotoateliér Seidel připravilo ve spolupráci s pedagogy krumlovských škol nový cyklus vzdělávacích programů pro žáky krumlovských škol, který přímo navazuje na výuku v jednotlivých ročnících. Program probíhá pod záštitou starosty města a rovněž dlouholetého pedagoga Mgr. Dalibora Cardy, který je zároveň konzultantem jeho obsahu a v případě prvních ročníků osobně pomůže i při jeho realizaci.

Nový program je určen pro „liché ročníky“ škol (tj. 1., 3., 5., 7. a 9. třídy) a bude zaměřen na první seznámení s touto významnou památkou (1. třídy), setkání s podobou města Krumlova před 100 lety (3. třídy), děti uvidí a zčásti i zažijí na vlastní kůži, jak se žilo před 100 lety (5. třídy), seznámí se s dějinami fotografického řemesla, významnými krumlovskými fotoateliéry a prací ve fotokomoře (7. třídy) a pro žáky 9. ročníků je určen program První a druhá světová válka na Českokrumlovsku. Nezávisle na ročníku je také možné absolvovat program Stará Šumava na snímcích dávných fotografů nebo oblíbené Interaktivní prohlídky muzea.

Krumlovské děti tak budou mít možnost se důkladně seznámit s „pamětí svého města“ a s „pamětí Šumavy“. Při zahájení výuky v 1. a při jejím ukončení v 9. třídě pak získají stylizovanou fotografii se svými spolužáky a třeba v nich tato setkání u Seidelů probudí zájem o vlastní historii, kulturu či fotografické řemeslo.

Muzeum rovněž připravilo speciální program pro žáky mimokrumlovských škol. Ten byl představen ředitelům a pedagogům koncem února a krom prohlídek, fotografování či práce v temné komoře ukáže žákům z Jižních Čech jak před 100 lety vypadala místa, odkud pocházejí (Vimpersko, Prachaticko, Strakonicko, Lipensko, Kájov, Větřní, Chvalšiny aj.).