Autoři představují knihu Krumlov - město pod věží

Úterý 8. 1. 2019 v 19.00 hod.

POZOR! Mimořádně se přednáška nekoná v Museu Fotoateliér Seidel v Linecké ulici, ale v nově rekonstruovaných prostorách na náměstí Svornosti č.p. 2. (nad Infocentrem). Vstup 30 Kč. Rezervace na hudicak@seidel.cz.
 

Nová kniha z edice Seidelova Šumava představená autory knihy

Doplněno o neotištěné snímky Českého Krumlova.

 
Autoři třetí publikace z ediční řady Seidelova Šumava navazují na dva úspěšné tituly: Lipno - krajina pod hladinou (2016) a Šumava - krajina pod sněhem (2017). Při přednášce seznámí čtenáře se stavbou knihy a odhalí zajímavé příběhy obyvatel města.

Krumlov město pod věží - kniha z produkce Musea Fotoateliér Seidel

Na fotografiích z Fotoateliéru Seidel, ale i jiných autorů, je zachycena dávná podoba Českého Krumlova, jeho pitoreskních uliček i obyvatel v závěru 19. a v první polovině 20. století. Je to doba, kdy byl Krumlov „hlavním městem šumavské fotografie". Jeho podobu zachytili fotografičtí mistři Seidel, Wolf, Micko a jiní jako místo, kde se potkávali Češi s Němci, rakousko-uherské mocnářství s první republikou, nacismus s komunismem - starý řád s novým...

Texty se propojují se snímky do vyprávění o městě, jehož podobu sice zná celý svět, ale jehož příběh z doby před pouhými sty lety téměř zmizel z paměti...i na negativní materiál, film se snažil posílat do Německa, kde je přátelé nechali zpracovat. František už tento materiál používal k soukromým účelům, fotografoval přátele a známé. Velmi častým motivem jeho fotografií byly církevní události, oslavy s přáteli a také oblíbený Český Krumlov.

Přednáška bude doplněna o pohledy na město, které se již do knihy nevešly.

Předpokládaná doba trvání: 60 minut
Přednáší Mgr. Zdena Mrázková, MBA, Mgr. Jindřich Špinar a Ing. Petr Hudičák

 

Další přednáška:

12. 3. 2019 v 19.00 hod. na téma:
Obyvatelé Českého Krumlova na snímcích Fotoateliéru Seidel
Přednáší Ing. Petr Hudičák

 

Přednášky v Museu Fotoateliér Seidel se konají vždy ve druhé úterý lichého měsíce v kalendářním roce od 19.00 v Centru česko - rakousko - německého - porozumění.

Adresa Musea Fotoateliér Seidel
Linecká 272, 381 01 Český Krumlov
www.seidel.cz
info@seidel.cz

Činnost musea můžete sledovat i na Facebooku a Google+