Kohoutí kříž a snímky Fotoateliéru Seidel

Šumava slovem i obrazem

Úterý 13. 3. 2018 v 19.00 hod

V červnu letošního roku si připomeneme 10 let od otevření musea. To je příležitost představit i spolupracující jednotlivce i organizace. Významným partnerem při práci s historickou fotografií je pro Museum Fotoateliér Seidel Kohoutí kříž, což je elektronická kniha překladů německé šumavské literatury vydávaná Jihočeskou vědeckou knihovnou v Českých Budějovicích. Za jejím vznikem stojí Mgr. Jan Mareš a Mgr. Ivo Kareš, který nás seznámí projektem a jeho novinkami.

Bohatstvím zpracovaných informací se může Kohoutí kříž řadit k mnohým, nejen elektronickým encyklopediím. Žáci, studenti, novináři, pedagogové, odborníci v různých oborech, stejně jako amatérští badatelé mají Kohoutí kříž uložen mezi oblíbenými a často otevíranými webovými stránkami. Hledáme-li osobnost, řemeslo či zkušenost s nějakou událostí, obracíme se s důvěrou na jeho stránky. Nejde jen o beletrii, ale vedle textů literárních velikánů nacházíme i vzpomínky obyčejných lidí. Každý z autorů má vedle svých textů a bibliografických údajů na Kohoutím kříži i svou obrazovou galerii. Právě tady se propojuje rozsáhlá fotobanka Musea Fotoateliér Seidel s texty. Autoři a popisovaná místa dostávají tvář a znovu ožívají. Dnes už se nedivíme, kdo všechno stál před fotoaparáty Josefa a Františka Seidelových. A pokud nestál sám, téměř s jistotou najdeme snímek místa, kde žil a tvořil, o němž psal.

Rozsáhlá práce překladatele Jana Mareše a autora elektronické podoby Ivo Kareše (dnes ředitele Jihočeské vědecké knihovny) byla mnohokrát oceněna a jistě zaujme i návštěvníky přednášky.

Přednáší: Mgr. Ivo Kareš, ředitel Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích
Předpokládaná doba trvání: 60 minut


Další přednáška:

8. 5. 2018 v 19.00 hod. na téma:

Z pohlednic Českého Krumlova
Přednáší Ing. Petr Hudičák


Přednášky v Museu Fotoateliér Seidel se konají vždy ve druhé úterý lichého měsíce v kalendářním roce od 19.00 v Centru česko - rakousko - německého - porozumění.

Adresa Musea Fotoateliér Seidel
Linecká 272, 381 01 Český Krumlov
www.seidel.cz
info@seidel.cz

Činnost musea můžete sledovat i na Facebooku a Google+