Šumavská jezera a řeky na snímcích Fotoateliéru Seidel - kalendář na rok 2020

Nový kalendář připravený Museem Fotoateliér Seidel pro rok 2020 se věnuje vodě stojící nebo proudící v jezerech a řekách na Šumavě. Jezera byla jedněmi z prvních přírodních zajímavostí, které turisté navštěvovali. První snímky vznikly ještě na konci 19. století.

Kalendář začíná Velkým Javorským jezerem už v dobách prvních návštěv fotografů s loďkami plujícími po jezeře. Postupně, s jednotlivými měsíci v roce procházíme Šumavou, stoupáme k jezerům, nebo stejně jako první obyvatelé Šumavy hledáme podél řek.

Josef Seidel nefotografoval na Šumavě tak, aby vytvořil její katalog. Jeho, stejně jako další první fotografy neomezovaly objednávky, ale čas, který měli K nalezení nejvhodnějšího místa pro fotografii ale i pro zhotovení samotného snímku v přírodě. A také čas na zpracování snímků doma v ateliéru od vyvolání negativu k získání papírové podoby. Staré snímky mohou být připomenutím, jak čas změnil svět zurčících potůčků, stříbrných vod řek a klidných hladin mlčících jezer.

Kalendář Český Krumlov se snímky má rozměr 24,5 x 39 cm

Prodej: Museum Fotoateliér Seidel, Infocentrum Český Krumlov na Náměstí Svornosti, knihkupectví Expedice (Horní ul.) aj.

Cena: 179,- Kč

Objednávky: Museum Fotoateliér Seidel, Linecká 272, 381 01 Český Krumlov, tel: +420 736 503 871, email: info@seidel.cz

ON-LNE OBJEDNÁVKA ZDE