10 let Musea Fotoateliér Seidel

V květnu 2005 se podařilo získat do majetku Českokrumlovského rozvojového fondu secesní objekt fotoateliéru Seidel v Linecké čp. 272 i s dochovaným vybavením a nedocenitelným archivem. Vše bylo ve velmi zanedbaném stavu hrozícím definitivní ztrátou. Následně byl zahájen náročný projekt rehabilitace této nemovité kulturní památky včetně techniky, movitých věcí a archiválií, který vedl až k vybudování dnešního Musea Fotoateliér Seidel. Během následujících tří let po koupi objektu byla v neuvěřitelně krátkém čase vybudována a veřejnosti zpřístupněna muzejní expozice (červen 2008) a za další čtyři roky zdigitalizováno a na www.seidel.cz zpřístupněno dochované fotografické dílo v počtu 120 000 snímků (2012). Někdejší „Seidelův umělecký závod“ – dnešní Museum Fotoateliér Seidel – je po deseti letech svého provozu již stálým klenotem v pokladnici Českého Krumlova. Je příkladem živé památky, která je atraktivní pro obyvatele města i turisty. To vše je výsledkem dlouholeté osvícené podpory města Český Krumlov a práce Českokrumlovského rozvojového fondu, jeho partnerů a erudovaných dodavatelů.

Program k 10. výročí MFS

Po celý červen – sleva 25 % na školní prohlídky

5. 6. 2018 – den otevřených dveří – vstup zdarma
Přednáška, interaktivní prohlídky zaměřené na práci fotografa, workshop kyanotypie, prezentace, natočené rozhovory s pamětníky..

9. 6. 2018 – sleva 50% na všechny produkty muzea kromě fotografování
interaktivní prohlídky zaměřené na práci fotografa, workshop kyanotypie, prezentace, rozhovory s pamětníky.

9. 6. – 10. 6. 2018 - víkend otevřených zahrad

29. 6. 2018 – fotografování s vysvědčením - 1 foto zdarma,
Večerní promítání (za dobrého počasí v zahradě) a prohlídky

Museum Fotoateliér Seidel vydá ke svému výročí kalendář na rok 2019 s motivy Českého Krumlova a novou řadu původních pohlednic Josefa Seidela.

11. 9. 2018 – přednáška Dr. Raimunda Paleczeka
Šumava za časů lesníků Paleczků